benq joybook s41 dizüstü bilgisayarı boş ekran problemi nvidia 8600M GS ekran kartı arızası

2 sene önce Hepsiburada.com ‘daki bir kampanyadan indirimli olarak Benq Jobook s41 satın aldım. O sırada 2000 TL fiyatını 1400 TL ‘ye indirmişlerdi. Bu indirimin Nvidia ekran kartının problem çıkardığından dolayı olduğuna dair forum mesajları görmüştüm fakat bunların sadece dedikodu olduğunu düşündüm.

4 ay önce Benq Jobook s41 dizüstü bilgisayarım arızalandı. Sorun ekran kartım 8600M GS ile ilgiliydi. Garanti kapsamında Benq Yetkili Servisi Actina Bilişim’e bilgisayarımı gönderdim. 30 işgünün dolmasına sadece birkaç gün kala anakartımın değiştirip göndermişler. Ağustos ayının başında dizüstü bilgisayarım elime tamir edilmiş olarak ulaştı. Ekim ayının sonunda ise bilgisayarım yine aynı arızadan dolayı bozuldu.

Arıza: şu anda bilgisayar açılıyor, ışıklar yanıyor fakat ekranda hiçbir şey görünmüyor. Ekran ışığı yanıyor fakat görüntü gelmiyor. İnternetten araştırıp gördüm ki bu marka ekran kartı kullanan pek çok dizüstünde aynı problem ortaya çıkmış: Boş ekran. Problemin kaynağı Nvidia imiş.

Hatta fırında ısıtarak ekran kartını düzelttiğini söyleyen birkaç forum mesajı gördüm. Sadece bu soruna özel açılmış forum olduğunu bile gördüm: http:..www. Nvidiadefect.com
Garanti kapsamında ürünüm değiştirildi fakat şu anda garanti sürem doldu. Bilgisayarı kullanamıyorum. Aynı teknik servise bilgisayarımı tekrar tamir ettirsem ve anakart değişimi yapılsa bunun için sadece 6 ay garanti veriyorlar. 3-5 ay sonra tekrar aynı arıza ortaya çıkmayacağı kesin değil.

Eğer anakartım garanti kapsamında değiştiriliyorsa değişen parçanın garantisinin daha fazla olması gerekmez mi? Benq Yetkili Servisin söylediğine göre anakart değişince değişen anakartın garanti süresi de bilgisayarın süresi ile aynıymış Yani 2 ay garanti sürem kalmışsa o zaman değişen parçanın da garanti süresi 2 aymış.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/705086

2 comments

  • 4 yıl kullandıktan sonra aynı problem bende de oluştu. ekran kartını ayrıca değiştirmek mümkün müdür? yoksa anakartın tamamen mi değişmesi gerekiyor?

  • tamir için uğraşmanız hem paranıza hemde zamanınıza yazık…

    tavsiyem doğrudan yeni bilgisayar almayı planlayın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.